BARBARA OLEKSA

Kim jestem?
Fotografką, matką trójki dzieci. Bardzo się cieszę, że fotografia jest moją pasją:) Chcę abyś i Ty poczuł/a tę pasję i zaufał /a mi, kiedy zabiorę Cię w mój fotograficzny świat.

Fotografuję zarówno kobiety, ale uwielbiam tez pracę z dziećmi – zarówno całkiem malutkimi jak i tymi starszymi – każda sesja jest dla mnie wyzwaniem, bo są to zupełnie inne sesje niż z osobami dorosłymi. Tu nie można liczyć na to, że dziecko „zapozuje”. Dla mnie ważne jest, aby wtedy złapać ten moment, kiedy uchwycę emocje w kadrze. 

Nie potrafię określić, które sesje sprawiają mi więcej frajdy: czy są to sesje dziecięce, rodzinne, czy kobiece. To chyba jest tak, że każda sesja jest inna, każda z nich daje mi inną satysfakcję. Kocham fotografować kobiety, bo lubię patrzeć, kiedy rozkwitają podczas sesji, a potem są zachwycone jej efektami… Pokazuję wtedy zarówno piękno kobiety, jej delikatność, jak i drzemiąca w niej siłę. Praca z noworodkami wyzwala u mnie pokłady cierpliwości i cieszę się, że mogę dać rodzicom pamiątkę w formie takich zdjęć, których sami nie byliby w stanie wykonać swojemu dziecku .. Starsze dzieci to wyzwanie – czasem pomimo, ciężkiej współpracy na początku – dzieci stają się ufne i obdarzają mnie uśmiechami. 

To wszystko sprawia, że pracując jako fotografka spełniło się moje marzenie 🙂

Do mojej pracy podchodzę z wielkim zaangażowaniem, dlatego nieustannie się szkolę, aby ulepszać mój warsztat.

Poniżej lista szkoleń i warsztatów, które ukończyłam:

Warsztaty indywidualne (światło studyjne) u Artura Nyka www.arturnyk.pl 

Warsztaty indywidualne fashion + obróbka u Lucasa Tomaszewskiego www.lucastoma.co.uk 

Warsztaty fotografii noworodkowej https://www.facebook.com/lagowskaphotography/  

Warsztaty grupowe z fotografii sensualnej u tomka Zienkiewicza www.zieniu.pl 

Warsztaty indywidualne z fotografii noworodkowej u Czarka Rajkowskiego www.czarekrajkowski.pl 

Warsztaty foto studyjnej u Asidy Turawy i Radka Rędzikowskiego www.pieknografia.pl 

Warsztaty „film noir” u Róży Sampolińskiej 

Ponadto inwestuję w kursy on-line (Artura Nyka, Tomka Pluszczyka, Lisy Holloway, Sue Bryce i wiele innych…) aby moje fotografie były coraz lepsze.

Jeśli się uczyć, to od najlepszych!